Speciální základní školaPoděbrady

Světový den porozumění autismu

Druhý dubnový den je Světovým dnem porozumění autismu, jeho cílem je upozornit na potřebu zkvalitňovat život lidí s autismem a jejich rodin, aby mohli vést smysluplný a důstojný život.

V letošním roce jsme ho netradičně oslavili v kině, shlédnutím animované pohádky Myška Pattie, Na vlnách dobrodružství. V modrém oblečení a s modrými transparenty, zvyšujícími povědomí o autismu jsme od naší školy vyrazili k poděbradskému kinu.

A proč právě modrá barva?
MODRÁ je symbolem komunikace, jedné ze tří oblastí, které jsou pro osoby s autismem problematické a pro vzájemné porozumění zcela zásadní.

Všichni žáci zvládli pobyt v kině na jedničku, i když mnozí z nich byli na filmovém představení poprvé. Děkujeme naší spolupracující organizaci OS Přístav za uhrazení vstupného.

Datum vložení: 2. 4. 2024 20:28
Autor: Jitka Šípková a Markéta Králová